Export českých skrytých titulků z ProjectX 

Dnes mám nějak plodný den.

Vyrobil jsem patch pro program ProjectX verze 0.90.4, který opravuje export českých skrytých titulků do textového souboru.

Původní verze měla z nějakého důvodu problém se znakem ě, nejspíš se autoři upsali. Pokud se vám nechce upravená verze kompilovat, zde můžete stáhnout už kompilovanou verzi.
[ zobrazit záznam ] ( 1804 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 34508 )
IE pro linux? Konqueror! 

Už jsem tu jednou psal, jak mě zlobí Komerční Banka se svým mega nefunkčním Internetovým bankovnictvím. Na serveru Linuxsoft.cz, v seriálu o Internetovém bankovnictví jsem navíc zjistil, že jde o jedinou banku, takhle striktně neakceptující alternativy.

Nicméně Matěj Laitl přišel na to, jak se k aplikaci Mojebanka přihlásit z Konqueroru. A to bez nějak složité konfigurace.

Dokazuje to mimo jiné, že aplikace objekty ActiveX k činnosti vůbec nepotřebuje. Aktivní obsah je tvořen jen Java Applety, které jsou, jak je známo, multiplatformní.

Otázka ovšem je, proč se KB tak moc zuby nehty snaží nařídit prohlížeč IE, když jí stačí víceméně obecný prohlížeč s Javou. Věřím, že spousta zákazníků od KB kvůli tomu odešla. Já sám jsem neodešel jenom kvůli své lenosti. Přitom by stačilo tak málo: odstranit z programu testy na IE a podpora alternativních prohlížečů a OS je hotova.

Vysvětlení je jediné. Jsou to zabedněnci, co si neváží svých zákazníků.
[ zobrazit záznam ] ( 992 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 18113 )
Jak na broadband router z linuxu 

Na webu AVC se objevily další semináře z projektu SUT. Z mých přednášek tam přibyly dva díly přednášky na téma "Linux jako broadband router," kde první díl říká vše podstatné, zatímco v druhém díle se téměř celou dobu babrám s DNSkou :-D

Pro všechny moje SUTí přednášky najdete podklady v článku SUT přednášky.

Přeji ostrý obraz a dobrý zvuk. :-D
[ zobrazit záznam ] ( 3922 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 28703 )
Dokonalá hra 

Nevyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.

Když jsem teď v portage objevil tuhle hru, stává se ze mne zase nejnižsí forma života.
Doporučuji alespoň prohlédnout screenshoty na domovské stránce, popřípadě článek na rootu
[ zobrazit záznam ] ( 7896 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 34081 )
Jak jsem (ne)opravoval DCF hodiny 

Nějak se stalo, že rádiem řízený budím, kterým se budím do školy se přestal synchronizovat. Předem jsem závadu odhadnul na upadlý drátek od feritové antény. Po otevření se ukázalo, že to tak není. Situaci, že by se změnili příjmové podmínky jsem vyloučil jednak jiným budíkem a po otevření i voltmetrem na výstupu přijímače DCF 77, ze kterého lezly sekundové značky přesně podle specifikace a dokonce, při superrychlém stenografování hodnot jsem posléze rozluštil i platnou časovou informaci, se všemi paritnimi bity. A protože signál se dostával až na cestu plošného spoje končící v asfaltovém fleku, kde je schován hlavní IO. Takže nebylo moc, co opravovat. Napadlo mě ještě, jestli není závada způsobena nějakým divným obsahem v prvních 20 sekundách, kde se dříve kódovali samé nuly a teď se tam objevuji jiná data.
Tak se se poohlédnul po internetu a našel simulátor signálu DCF77, který přímo na paralelní port počítače simuluje výstup z DCF přijímače. Program je zajímavý tím, že běží v linuxu a přistupuje přímo na paralelní port (tak jak si to pamatuji z dob, kdy jsem si hrál v pascalu v DOSu), tedy potřebuje práva roota, jinak skončí s neoprávněným přístupem.
Ani se simulátorem se budík nechytil. Tak smůla. Aspoň, až si budu chtít hrát s DCF přijímačem, vím kde mám takový sehnat...
[ zobrazit záznam ] ( 916 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 29152 )

<<První <Zpět | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | Další> Poslední>>