Je ze mne hvězda :-) 

V archivu Audiovizuálního centra Silicon Hill se objevila jedna z mých přednášek v rámci projektu SUT.

Veselé sledování :-)
[ zobrazit záznam ] ( 1152 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 18332 )
Komentáře už snad fungují 

Tímto oznamuji, že na nesčetná přání dvou čtenářů tohoto blogu jsem k němu zavedl modul, umožňující komentovat obsah mých příspěvků. Byl to trochu zápas na život a na smrt mezi mnou a MySQL, ale nakonec jsem vyhrál a zjistil, že MySQL má taky pěknou dokumentaci a vlastně na tom nic není :-). Tak jenom doufám, že to bude i fungovat.

V souvislosti se spuštěním komentáře se změnilo také umístění tohoto blogu. Snad už definitivně.
[ zobrazit záznam ] ( 956 zobrazení ) trvalý odkaz ( 3 / 28783 )
Lineak - ovladač na multimediální klávesnici 

Poslední dobou mám tolik práce, že na aktualizaci blogu nemám vůbec ani pomyšlení. Až si chvilku najdu, pokusím se konečně implementovat i komentáře. Ale to se nejdřív budu muset naučit s MySQL :-)

K věci - multimediální klávesnice se obvykle řeší tak, že pro další klávesy posílají další scankódy(1), pokud je systém rozluští, přiřadí jim keykódy(2) a ty pokud rozezná X server - tedy v graf režimu, přiřadí jim název klávesy(3). Až po bod (2) to funguje celé samo, tedy pokud není klávesnice nějak atypická. Pro přiřazení kódu klávesy se dá použít program xmodmap, dokonce jsou vyhrazeny speciální názvy kláves jako XF86AudioMute, XF86Standby,... ale snad žádné desktopové prostředí na tyhle klávesy (zatím) nereagují. Takže je v prostředí potřeba definovat, co se má udělat po stisku XF86AudioMute,... Např. v KDE je to poměrně pracné, jednodušší je použít specializovaný program LinEAK, který přímo reaguje na keykódy a spouští patřičné programy, takže se celá konfigurace redukuje na jeden konfigurační soubor. Samozřejmě, že v budoucnu by měly být standardní multimediální klávesy podporovány přímo desktopovým prostředím podobně, jako je to v MS Windows.

Více info o multimediálních klávesách na: Gentoo Wiki. Jo a u notebooků to obvykle funguje jinak - tam jsou speciální klávesy a Fn zkratky obsluhovány přes ACPI, takže po stisku se vyvolá ACPI událost Button a obslouží ji acpid. Pro obsluhování uživatelských kláves se dá s výhodou použít asus_acpid, který si může spustít uživatel, on se přes UNIX socket spojí s acpid, převezme události a obslouží je. Takže třeba změna hlasitosti se dá řešit globálně přes acpid, zatímco spuštění www prohlížeče přes asus_acpid.


[ zobrazit záznam ] ( 1104 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 12442 )
Přednášky o linuxu 

Moje přednášky o linuxu v rámci projektu SUT:


[ zobrazit záznam ] ( 1434 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 12392 )
Igor Češko nezklame 

Poprvé, když jsem zavítal na stránky Igora Češka, byl tam návod na opravdu jednoduché IR dálkové ovládání počítače, kde veškerou inteligenci obstaral driver... Podruhé mě opravdu šokoval, když do mikrokontroléru Atmel AVR, který stojí cca. 80 Kč, implementoval celé Low Speed USB přesto, že mikrokontrolér pro něj nemá žádnou HW podporu. No a teď zašel ještě dál a implementoval v procesoru ATmega ethernetové rozhraní. Tedy ve skutečnosti se jedná jen o vysílání UDP/IP paketů, příjem procesor nemůže stihnout - je taktován na 20 Mhz a provádí jednu instrukci na jeden takt hodin - takže při vysílání paketu obsahuje zdrojový text pouze samé instrukce out, není možné ani použít cyklu.

Tak jsem zvědav, co vymyslí dalšího.


[ zobrazit záznam ] ( 829 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 23576 )

<<První <Zpět | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | Další> Poslední>>