Nahrávání ze SH-TV 

Klub Silicon Hill Studentské unie ČVUT je rozhádaný jako ještě nikdy předtím. Ti rozumnější pochopili, že kdo uteče, vyhraje, což s sebou nese pro uživatele poněkud nepříjemný důsledek mimo jiné v podobě nefunkčnosti automatického digitálního videorekordéru TVgrab. No co, konečně mě to donutilo dopracovat svůj vlastní systém nahrávání, který zde předkládám.

Předně jsem se rozhodl nevytvářet žádný velký moloch (to bych ani neuměl) a místo toho maximálně využít programy, které jsou v linuxu k dispozici. Takže pro vlastní plánování jsem použil démona atd:
$ at 12:35 2007-12-01
warning: commands will be executed using /bin/sh
at> vlcrec 11
at> <EOT>
job 105 at 2007-12-01 12:35
Jak je vidět, použití příkazu at je vcelku intuitivní. Důležité je si pamatovat, že příkazu at předáváme jako parametr vždy nejdřív čas a pak datum. Samozřejmě, pokud plánujeme na poslední chvíli (méně než 24 hodin předem), není třeba datum udávat. Program at automaticky uloží celé aktuální prostředí, včetně aktuálního pra Číst dále...
[ zobrazit záznam ] ( 5944 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 44929 )
Pěkný web bastlíře 

Když jsem hledal něco o elektronických předřadnících pro zářivky, objevil jsem stránku danyk.wz.cz, která obsahuje spoustu zajímavých experimentů, které bych se sám bál realizovat (Teslův transformátor, elektronický předřadník pro zářivky, zdroj VN) ale také nějaká opravdu zajímavá zapojení - magnetický levitátor, AM vysílač, mixážní pult, stroboskop, atd. Takže doporučuji.
[ zobrazit záznam ] ( 2191 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 33869 )
Jel jsem s Wanou :-) 

Tenhle týden začal docela šťastně. Konečně jsem si půjčil digitální foťák, abych nafotil dopravní zajímavosti, co se na Internetu těžko najdou. A hned první den jsem měl velké štěstí. Potkal jsem vůz 8171 s namalovanými koly na krytech podvozků. Pak jsem objevil několik typů T3M, kde měl zadní vůz ještě starou neuzavřenou kabinu řidiče. No a na závěr jsem na lince 15 konečně potkal druhou pražskou Wanu T3R.PLF ev. č. 8252, se kterou jsem se i projel (a přišel pozdě na přednášku :-P )


[ zobrazit záznam ] ( 1582 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 34457 )
Technika pražských tramvají 

Děkuji všem věrným návštěvníkům mého semináře Technika pražských tramvají. Speciálně pak Pavlovi Trollerovi, který mě v mnoha ohledech doplnil. Pokud chcete prozkoumat promítané materiály ještě jednou, stáhněte si je zde. Můžete se také samostatně podívat na další prezentace, které jsem připravil a na které nedostalo a už asi ani nedostane - typy tramvajových vozů a silové zapojení tramvaje T3.
Také uvítám případné náměty a připomínky, zda mám v takovýchto "úletech" pokračovat (mohlo by následovat třeba Metro), nebo to jednou stačilo.

A na závěr jedna omluva. Všechna AVC technika během večera pracovala proti nám, takže nejen, že se nepovedlo spustit včas živý přenos, navíc se během semináře přeštípnul UTP kabel od streamu, vybil mikrofon a zkolaboval záznamový harddisk. Veškerý záznam je na dvou kazetkách, ze kterých se pokusím v nejbližší době vyrobit nějaké rozumné video.
[ zobrazit záznam ] ( 5067 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 29260 )
Zdeněk Svěrák nezklamal 

Kdysi jsem býval kinofilem. Pamatuji si, jak jsem byl schopen během jednoho víkendu navštívit tři filmová představení. Jak má mánie přišla, tak zas odešla. Ne, tedy že by mě chodit do kina přestalo bavit, ale ty filmy, co se do kin posledních cca. 20 měsíců objevují povětšinou nestojí za nic.

Dnes jsem udělal výjimku a navštívil Vratné Lahve. A nelituji. Zdeňka Svěráka mám moc rád. Dokáže napsat komedii, kterou jen tak někdy proloží tématem, které stojí za zamyšlení. Odcházel jsem z kina se zvláštním pocitem radosti a smutku zároveň. Najednou jsem si uvědomil, jak směšně jsou mé současné obavy o svou budoucnost v mých nedožitých 22 letech. Jsem smutný, že jde nejspíš o poslední film autorské dvojice Svěrák a Svěrák. Zároveň jsem šťastný že se takhle povedl.

A co mě na filmu zaujalo? No hlavně jsem si všimnul jedné záměny tramvají :-D V pozadí jednoho záběru přijíždí T3 s jasně čitelným evidenčním číslem 68XX, následující sekundu je kompozice obrazu totožná, jen v pozadí stojí T3SUCS s evidenčním číslem 71XX. No vím, že už to asi přeháním :D Dál je opět k vidění několik hravých detailů kameramana Vladimíra Smutného, podobně jako např. v Koljovi záběr na zlaté šupinky či cvakací prospisovačku.

Ach jo, tak hluboko jsem klesnul. Snad budou příští příspěvky zase pro změnu o něčem. No a za odměnu, že jste dočetli až sem, poradím, že na oficiální stránce filmu je možno získat několik stop z originálního soundtracku v ucházející kvalitě - 44,1kHz 128kbps MP3. Stačí k tomu Wireshark a wget :-)
[ zobrazit záznam ] ( 1066 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 23828 )

<<První <Zpět | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další> Poslední>>