Síťová karta ztratila MAC adresu 

Tak jsem koupil úplně novou základní desku s chipsetem VIA, která má v Southbridge integrovanou i síťovou kartu via-rhine-II. Calé to fungovalo, dokonce to i bootovalo ze síťe do chvíle, než jsem do počítače zastrčil Sound Blaster Live 1024. Najednou to přestalo bootovat. Reset CMOS nepomáhá. Vyndám zvukovku a funguje to. Jen mě zaráží, že při bootu to píše

Client MAC Address 00 00 00 00 00 00
Co bylo ještě horší, tak po nabootování do Windows se to tváří jako by nic. Normálně to pracuje s touto nulovou MAC adresou. V linuxu se ovladač via-rhine sice načte, ale řekne, že karta má neplatnou MAC adresu a odmítne s ní spolupracovat.

Na webu ASUSe (výrobce desky) jsem našel ovladač na síťovku... Ve skutečnosti je to celý balík s ovladači pro DOS, SCO Unix, Linux, Windows, Netware... A je tam i diagnostický program - ten se odmítá spustit s tím, že jsou poškozena data v eeprom, ať to napravím utilitou eeprom.exe. Ta tam taky je... dokonce mi umožní nastavit si MAC adresu jakou chci... Jenže po programování eeprom to napíše Write Failed

Tak jsem napsal na technickou podporu ASUS. Uvidím co mi odpoví... Podle Google to vypadá, že nejsem zdaleka jediný, kdo má s tímto čipem takové problémy.


[ zobrazit záznam ] ( 3132 zobrazení ) trvalý odkaz ( 3 / 64427 )
Jak na wpa_supplicant s ipw2200 

Stálo mě to chvíli googlení, než jsem přišel na to, že nové verze ovladačů Wi-Fi karet inklinují k unifikovanému rozhraní Wireless Extensions, kteréžto od verze v19 podporuje i šifrování WPA. Takže program wpa_supplicant už nepotřebuje ovladač pro konkrétní hardware, namísto toho se mu předhodí generický ovladač wext. A co je ještě záludnější, při použití ovladače ipw (který je ve wpa_supplicantu zabudován a je přímo určen pro chipsety Intel Pro Wireless) wpa_supplicant nefunguje a hlásí nesmyslné chyby typu "Permission Denied". Zjistil jsem, že podobně na tom je i ovladač pro (mimochodem velmi dobrý a levný) usb chip ZD1211, který do revize 52 potřeboval patch do wpa_supplicantu a od revize 58 pracuje přes generické rozhraní.

Co mě ale ještě víc překvapuje, je fakt, že uvedená informace není doposud na stránkách IPW2200 ovladače, ani na WPA supplicanta zmíněna. Proto to píšu alespoň sem :-)


[ zobrazit záznam ] ( 1052 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 66093 )
Kdy už bude fungovat internetové bankovnictví? 

Je dost zajímavé, že ačkoli většina lidí už tuší, že Internet není jenom modré E, bankovní domy na to ještě nepřišly. Takže zatímco vás velice rádi informují o všemožných výhodách Internetového bankovnictví, když se člověk podívá podrobněji na technické podmínky, zjistí, že základním požadavkem je operační systém MS Windows doplněný programem MS IE 5.5 nebo vyšším (ale ne zas moc vysokým, s verzí 7 už spousta bank nespolupracuje).

Možná trochu škoda, že Internet nemá svého majitele, který by bankám zakázal to jejich slavné bankovnictví nazývat Internetové, když možnosti jeho použití jsou tak striktně omezeny na jeden konkrétní terminál s jedním konkrétním softwarem podobně, jako firma Philips (která vlastní většinu patentů na Compaktní Disky) zakazuje hudebním vydavatelstvím, které své disky chrání proti pirátství hrubým porušováním všech možných specifikací, označovat tyto disky logem "Compact Disc Digital Audio".

Ale možná se blýská na lepší časy. Microsoft totiž co nevidět uvolní IE verze 7 do plného provozu a většina současných aplikací Internetového bankovnictví s touto novou verzí není kompatibilní, možná také proto, že nová verze bude lépe splňovat webové standardy. A možná, až se tak stane, nechají bankovní domy předělat svoje aplikace pro podporu nějakého majoritního a přitom standardního prohlížeče, jakým je třeba Firefox. Už třeba jenom proto, že takový Firefox si může do počítače nainstalovat každý, a pak ho třeba odinstalovat, nebo používat několik verzí současně. Zatímco ti, co už teď upgradovali na IE 7 si rvou vlasy, protože IE 6 už nespustí a do banky se tedy nedostanou :-).

No a možná ještě lepší by bylo, kdyby se přesně ve smyslu Internetu nezaměřovali na žádný konkrétní prohlížeč a svoje aplikace optimalizovali pro libovolný prohlížeč. To už by ale asi byl svět příliš dokonalý.


[ zobrazit záznam ] ( 761 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 65207 )
Došlo ke změně výchozí konfigurace DHCPd 

Používám doma bootování ze sítě prostřednictvím programu pxelinux. A najednou to na některých počítačích funguje bez problému a na jiných se to tvrdě zakousne. Hledal jsem na stránkách programu, ale marně. Nakonec pomohl Google, našel někoho s úplně stejným problémem na archivu nějakého fóra. Taky tam bylo řešení. Šlo o opemenutí konfigurační volby next-server v konfigračním souboru DHCP serveru. Ve starších verzích dhcpd jako výchozí servíroval svojí adresu, a tak to fungovalo. Pak to vývojáři změnili na adresu 0.0.0.0 a protože pxelinux s tím, že by dostal neplatnou adresu tftp serveru nepočítá, úplně se sekne.
[ zobrazit záznam ] ( 727 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 65384 )
Totální chaos v pražské tramvajové dopravě 

Počínaje zítřkem, 19.4.2006 v 4:00 se střídají dvě výluky. Končí oprava křižovatky na Klárově, díky které byla mimo jiné dočasně zrušena linka 12 a odkloněna linka 23, která z Újezdu pokračovala směrem na Sídliště Barrandov. Zároveň však začíná výluka moderního úseku Hlubočepy - Sídliště Barrandov. Jenže někdo iniciativní vylepil už dnes jízdní řády, které začnou platit až od zítřka. Každý si dokáže představit, jak to na lidi zapůsobí, když vidí na označovači zastávky všechna čísla kromě 12 seškrtaná a tu přijede postupně linka 13, 14, 20 a pak dokonce 23, která tam podle označovače vůbec nemá co dělat. A co je ještě horší, linky 12 se nedočkají vůbec :-)
[ zobrazit záznam ] ( 773 zobrazení ) trvalý odkaz ( 3 / 60889 )

<<První <Zpět | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | Další> Poslední>>