Elektrická výzbroj tramvaje KT8D5 

Konečně jsem získal vhodný skener, a tak se s Vámi mohu podělit o kompletní dokumentaci elektrické výzbroje, tentokrát kloubové tramvaje KT8D5 s tyristorovou pulzní regulací. Dokumentaci opět otevřete kliknutím na související odkaz.
[ zobrazit záznam ] ( 2118 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 28829 )
Automatická konfigurace DNS a DHCP serverů pro síť LAN 

Jako semestrální práci z předmětu X32PRS jsem si zvolil úlohu "Síť LAN". V ní jde o to, z jednotné databáze počítačů, obsahující jméno počítače, IP adresu a MAC adresu, vygenerovat patřičné konfigurační soubory pro server dhcpd a named, tak aby pro každý počítač existoval statický záznam v DHCP a zároveň dopředný a zpětný záznam v DNS. Výsledek mého snažení je zde. Nakonec se to mělo odevzdávat i s prezentací, tak jsem k tomu za pár minut spíchnul tuto prezentaci.

Tak pokud se to někdo rozhodnete nasadit, přeji hodně štěstí.
[ zobrazit záznam ] ( 1721 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 40156 )
Errata (opravenka) tramvajového semináře 

Druhý seminář o tramvajových vozech vyvolal celkem značné ohlasy. Kromě těch pozitivních, za které samozřejmě děkuji, přišlo i několik konstruktivně kritických, za které děkuji také a rozhodl jsem se proto napsat zde errata (opravenku chyb a nepřesností), které na semináři zazněly.
Číst dále...
[ zobrazit záznam ] ( 11122 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 49419 )
Elektrická výzbroj tramvaje T3 SU 

Dostal se mi do rukou unikátní dokument: Originální dokumentace elektrické výzbroje tramvaje T3SU z ČKD. Celou jsem jí naskenoval, včetně kompletního schématu zapojení. Nakonec jsem se rozhodl vystavit jí veřejně na Webu s dobrou vírou, že tím příliš neohrozím autorská práva. Pokračujte kliknutím na související odkaz
[ zobrazit záznam ] ( 2254 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 28715 )
Java kalkulátor CASIO-kompatibilní 

Vždycky mě štvalo, když jsem seděl u počítače a potřeboval něco spočítat, že jsem si musel brát k ruce kalkulačku CASIO, protože program Kalkulačka, co je součástí Windows, resp. kcalc který je součástí KDE, je typickou ukázkou neergonomické aplikace. Pokud má počítač klávesnici se 104 tlačítky, je přinejmenším hloupé kalkulačku realizovat jako aplikaci se soft-buttony, do kterých se uživatel musí trefovat myší. Navíc každý trochu složitější výraz se díky absenci funkce závorek počítá poměrně obtížně a jedna paměťová buňka je mnohdy málo. Proto jsem kdysi dávno, na Vánoce 2004, jako semestrální úlohu z předmětu Algoritmizace, naprogramoval Kalkulátor v jazyku Java. Číst dále...
[ zobrazit záznam ] ( 5677 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 43604 )

<<První <Zpět | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | Další> Poslední>>