Proč neodepisuji na e-maily 

Poslední dobou se mi často nepodaří odeslat zprávu elektronické pošty. Důvod je prostý. Moje IP adresa se objevila na jakési černé listině, ze které některé mailservery odmítají přijmout poštu. Problém je, že jsem se na seznam nedostal žádnou vlastní nedbalostí, nebo snad nějakým spambotem, běžícím na mém počítači. Prostě někdo vzal všechny adresní rozsahy, co Telefónika O2 přiřazuje klientům a paušálně je zablokoval. Asi se teda nepočítá s tím, že by někdo mohl mít doma SMTP server, který by zároveň nebyl spambotem...

Smutné je, že takto se chovají i poměrně velké mailservry, například atlas.cz. Přitom já přece nedělám nic špatně. Pokud to takhle půjde dál, služba e-mailu asi zanikne, protože si v budoucnu nebudete jistí, zda vaše zpráva dojde, nebo bude zachycena jakými antispamem...

Kde jsou ty časy, kdy jsme přes smtp.seznam.cz odesílali poštu odkudkoli kamkoli :-)
[ zobrazit záznam ] ( 1081 zobrazení ) trvalý odkaz ( 3 / 7044 )
PF 1 167 606 000 

No more champagne
And the fireworks are through
Here we are, me and you
Feeling lost and feeling blue
It's the end of the party
And the morning seems so grey
So unlike yesterday
Now's the time for us to say...

Happy new year
Happy new year
May we all have a vision now and then
Of a world where every neighbour is a friend
Happy new year
Happy new year
May we all have our hopes, our will to try
If we don't we might as well lay down and die
You and I

Abba - Happy new year


Přeji všem čtenářům mého blogu příjemné prožití Vánočních svátků a mnoho úspěchů mezi 1 167 606 000. a 1 199 141 999. sekundou středoevropského UN*Xového času, tedy v roce 2007.
[ zobrazit záznam ] ( 1100 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 23552 )
Export českých skrytých titulků z ProjectX 

Dnes mám nějak plodný den.

Vyrobil jsem patch pro program ProjectX verze 0.90.4, který opravuje export českých skrytých titulků do textového souboru.

Původní verze měla z nějakého důvodu problém se znakem ě, nejspíš se autoři upsali. Pokud se vám nechce upravená verze kompilovat, zde můžete stáhnout už kompilovanou verzi.
[ zobrazit záznam ] ( 1830 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 34526 )
IE pro linux? Konqueror! 

Už jsem tu jednou psal, jak mě zlobí Komerční Banka se svým mega nefunkčním Internetovým bankovnictvím. Na serveru Linuxsoft.cz, v seriálu o Internetovém bankovnictví jsem navíc zjistil, že jde o jedinou banku, takhle striktně neakceptující alternativy.

Nicméně Matěj Laitl přišel na to, jak se k aplikaci Mojebanka přihlásit z Konqueroru. A to bez nějak složité konfigurace.

Dokazuje to mimo jiné, že aplikace objekty ActiveX k činnosti vůbec nepotřebuje. Aktivní obsah je tvořen jen Java Applety, které jsou, jak je známo, multiplatformní.

Otázka ovšem je, proč se KB tak moc zuby nehty snaží nařídit prohlížeč IE, když jí stačí víceméně obecný prohlížeč s Javou. Věřím, že spousta zákazníků od KB kvůli tomu odešla. Já sám jsem neodešel jenom kvůli své lenosti. Přitom by stačilo tak málo: odstranit z programu testy na IE a podpora alternativních prohlížečů a OS je hotova.

Vysvětlení je jediné. Jsou to zabedněnci, co si neváží svých zákazníků.
[ zobrazit záznam ] ( 1003 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 18124 )
Jak na broadband router z linuxu 

Na webu AVC se objevily další semináře z projektu SUT. Z mých přednášek tam přibyly dva díly přednášky na téma "Linux jako broadband router," kde první díl říká vše podstatné, zatímco v druhém díle se téměř celou dobu babrám s DNSkou :-D

Pro všechny moje SUTí přednášky najdete podklady v článku SUT přednášky.

Přeji ostrý obraz a dobrý zvuk. :-D
[ zobrazit záznam ] ( 3931 zobrazení ) trvalý odkaz související odkaz ( 3 / 28712 )

<<První <Zpět | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | Další> Poslední>>