HAL versus Keytouch versus ovládání audia 

Tak, upgrade jsem úspěšně překonal. Dokonce celkem hladce proběhl přechod na Xserver s podporou HALu. Až do teď jsem HALu úspěšně odolával, bohužel, teď se ukázalo, že HAL je nutnou podmínkou ke konfiguraci vstupních zařízení X serveru za letu. A to je funkcionalita, kterou jako majitel Bluetooth myši ocením, neboť doteď jsem byl pro využití všech funkcí myši nucen tuto zapnout před startem X serveru a nevypínat, dokud X server běží, což nebylo příjemné.

Nakonec všechno funguje jak má, až na:
  • funkci Zap (Ctrl+Alt+BackSpace)": Je to nepříjemné, ale nevím jak to spravit, tak se s tím smiřuju :)
  • Keytouch: Z nějakého důvodu není schopen detekovat klávesové události. To je mnohem vážnější problém.

Naštěstí se ukázalo, že problém je skutečně jen v programu Keytouch, všechny klávesové zkratky generovaly správně události do programu Xev. Tak jsem nakonec sáhnul po jednoduchém prográmku xbindkeys, který má sice mrtvou homepage, ale vestavěná nápověda k zprovoznění postačí. Pro můj laptop FSC Esprimo U9200 jsem vytvořil následující soubor .xbindkeysrc
"/home/oskar/bin/mute.sh"
XF86AudioMute

"/home/oskar/bin/voldn.sh"
XF86AudioLowerVolume

"/home/oskar/bin/volup.sh"
XF86AudioRaiseVolume

"/home/oskar/bin/touchpad.sh"
c:219

"/home/oskar/bin/camera.sh"
XF86WebCam

"/home/oskar/bin/brightosd.sh"
XF86MonBrightnessDown

"/home/oskar/bin/brightosd.sh"
XF86MonBrightnessUp

Je vidět, že klávesy spouští speciální skriptíky, které provedou danou činnost. Navíc jsem si z Keytouchu už kdysi vypůjčil OSD z pluginu amixer, kterým zobrazuji kromě hlasitosti také stav Touchpadu, Webkamerky a podsvícení displeje (poslední dvě jsou ovládány hardwarově, takže stačí jen zobrazit OSD). Řešení je to velice jednoduché a hlavně funkční. Proto ho i dávám k dispozici, pokud by se skriptíky snad někomu hodily.

Komentáře

Pro tento záznam nejsou komentáře povoleny.