Nokia E51 audioplayer SNR Takové jsou výsledky měření mého mobilu. Měřil jsem to tak, že jsem na telefonu přehrával zvukový soubor, který obsahoval sinusoidu 440 Hz o úrovni 0dB (maximální vybuzení bez limitace) a také absolutní digitální ticho. Sluchátkový výstup jsem přes redukci připojil ke vstupu zvukové karty intel HD audio s kodekem Realtek ALC 262. K profesionální měřicí aparatuře to má jistě hodně daleko, ale pro účely mého pokusu se nakonec ukázala dostačující.

Z grafu je krásně vidět, že zapnutí zesilovače způsobí nástup konstantního šumu, jehož úroveň je při nejnižším stupni hlasitosti pouze 20 dB pod špičkovou úrovní plně vybuzeného zesilovače. Tedy Hi-Fi poslech to skutečně není. Teprve při maximální hlasitosti dosahuje SNR cca. 65 dB a dá se tak mluvit o více-méně jakostním poslechu.
Ještě poznámka k úrovním. Aby měly úrovně nějaký pevný rozměr, přeměřil jsem je střídavým voltmetrem naprázdno a znormoval k jednomu Voltu. Hodnoty je však třeba brát jako hrubě orientační (multimetr měří správně nejspíš jen na 50 Hz).
Administrator (Oskar) 

Testoval jsem dva exempláře Nokia E51 a oba se chovaly podobě. Během dne, při poslechu o hlasitosti blízké pravému okraji stupnice je šum nezřetelný, při poslechu v tichu večer před spaním je naopak šum jasně patrný. Jsem zvědav, co ti vrátí z reklamace. Předpokládám, že oznámí, že se závada neprojevila. :)
universal 

Ahoj,
po půl roce jsem reklamoval Nokii E51 z důvodů šumu při přehrávání mp3, zatím ji mají pořád na reklamaci. A teď tady čtu, že je to normální...je to tak? Bude to šumět?

Komentáře

Pro tento záznam nejsou komentáře povoleny.