O šokové změně

Je zajímavé, jak se Vám celý svět dokáže rozplynout před očima doslova lusknutím prstu. Ještě v pátek 31. října 2008 jsem usínal s pocitem radosti, že se mi na poslední chvíli přeci jen podařilo přeladit strahovské vysílání DVB over IP na nové digitální sítě 1 a 2, a těšil jsem se, jak budu o týden později na exkurzi na petřínské lanovce a týden na to v českém Rozhlase. Přišla sobota 1. listopadu a s ní naprosto nečekaná zdravotní komplikace. Vzhledem k tomu, že si s ní nebyl s to poradit lékař na pohotovosti v sobotu, poslal mě v pondělí za odborníky. Odborný lékař prohlásil: "Vás si tady necháme." Zcela šokován jsem za pár chvil ležel na nemocniční posteli. Pak jsem vystřízlivěl a řekl si, že třeba to bude jen pár dní a za týden budu v pořádku. Druhý šok přišel dnes, kdy se mi konečně podařilo lékaře odchytit a zeptat se na pár otázek. Odpověděl, že léčba potrvá 2-3 měsíce a bude zakončena operací. Jediné světlé místo na tom celém je, že většinu léčby strávím v domácím ošetřování. Nicméně se školou je konec a s tím i naděje na to, že bych byl s to školu dokončit v řádném termínu. Ve skutečnosti nejde zas o takovou tragédii, spousta lidí nastavuje školu jen z rozmaru, ale pro mě to bylo naprosté zhroucní všech základů, na kterých můj svět stojí.

V souvislosti s touto událostí jsem tedy nucen omluvit se ze všech plánovaných akcí a zřejmě i z přispívání na tento weblog.

Přeji všem svým čtenářům hodně zdraví. A pokud vám v těle funguje všechno jak má, pochvalte ho někdy. Člověku to připadá jako naprostá samozřejmost, ale tak samozřejmé to zdaleka není.