Zpřístupnění komentářů 

Hlad po hře World of Warcraft je zřejmě nekonečný. Jak jinak si vysvětlit, že se našel spammer, co si dal práci s tím, aby pomocí OCR rozpoznal CAPCHA obrázek a cíleným útokem na blogy, poháněné Simple PHP blogem, je zahltil odkazy s nabídkou WoW.

To mě konečně vybudilo k tomu, trošku se v kódu blogu povrtat a vyměnit techniku s nedokonalým CAPCHA obrázkem (která navíc znepřístupňuje komentování nevidomým a slabozrakým) za techniku jednoduchého kvízu, doplněného javascriptovou nápovědou, podle návodu zde.. Vymyslel jsem pár triviálních otázek a odpovědí, ale pokud máte zapnutý javascript, ani si jich nevšimnete - vyplní správnou odpověď za vás. Řešení počítá s tím, že spamovací robot neumí spouštět javascript.

Tak jsem zvědav, jaký to bude mít efekt na četnost spamů. Zdrojové kód úprav (patche) záměrně neuvádím, protože (a) je to prasárna, a z toho vyplývá (b) by v tom ještě někdo mohl najít díru :). Případnému zájemci ale kód rád pošlu.
info 

ve wordpressu na to existuje plugin akismet. Podle mne docela spolehlivý. Pro SimplePHP by mělo existovat něco analogického.
Administrator (Oskar) 

:-( Tak to moc nepomohlo, zas jsou tu dva spamy. Zřejmě jsou spamboti chytřejší, než jsem čekal. Pro jistotu jsem vyhodil javascriptovou nápovědu. Třeba nakonec zjistím, že tyhle spamy postuje přímo nějaký člověk... Proti tomu ale obranu asi nenaleznu.

Komentáře

Pro tento záznam nejsou komentáře povoleny.