Blog v novém 

Protože zase přestaly fungovat komentáře u nanobloggeru, rozhodl jsem se, že se poohlédnu po něčem novém. A našel jsem. Balík se jmenuje Simple PHP Blog. A dokonce nepotřebuje databázi!

Formát vstupu je podobný pseudo-html jazyku, jaký se používá u phpBB diskuzních fór, kromě toho je možné vkládat přímo HTML kód.

S trochou kouzlení v PHP se mi dokonce nakonec podařilo vyřešit, že permanentní odkazy do starého blogu se transparentně přesměrují na odpovídající článek v novém blogu.

Bohužel jsem v této souvislosti opět změnil URL blogu. Doufejme, že už opravdu naposled :-)
Lukáš Urban 

Už tu chybí pouze mistr sponka...
Ondřej Caletka 

:-) Původně jsem plánoval napsat si nějaký skriptík, co mi to převede automaticky, ale pak jsem dospěl k závěru, že rychlejší pro těch cca 30 příspěvků bude překlikat to ručně... Využil jsem toho, že se dá vkládat přímo html, a tak jsem jen mezi značky html a /html vložil obsah původních příspěvků. A datum? To se tady dá ručně nastavit u každého příspěvku :-)

Nakonec jsem to přepisování využil i k opravě překlepů a odstranění některých zbytečných článků.

Stále mám ale problém se serverem devítka. Jeho správce je nějak moc paranoidní a zakazuje v souborech .htaccess nastavovat takové věci jako ErrorDocument, nebo RewriteEngine. (On dokonce zakazuje i ping mimo ČVUT) Proto trvalé odkazy na devítku zatím stále generují pouze 500 Internal Server Error.
jb 

Stejně nechápu, jak si tak geniálně přešel na úplně jiný systém a přesto ti zůstaly všechny články i s původním datem vytvoření. On má podobnou strukturu jako nanobloger? Nebo si tam dělal nějaký kouzla?
Ondřej Caletka 

Ano, databáze není špatnost, pokud s ní umíš alespoň do té míry, že jí dokážeš zálohovat. Mě textové soubory prostě vyhovují víc. Na ten systém se podívám, ale jen tak se mi přecházet nechce. Jedině, že na tomhle blogu něco přestane fungovat.
jb 

Ale databáze není špatnost. Při větším počtu příspěvků je naopak mnohem rychlejší a lze s ní provádět víc blbostí. Až se ti zas bude chtít přecházet na jiný systém, tak můžeš vyzkoušet one man show system pro blog RS2

Komentáře

Pro tento záznam nejsou komentáře povoleny.