Síťová karta ztratila MAC adresu 

Tak jsem koupil úplně novou základní desku s chipsetem VIA, která má v Southbridge integrovanou i síťovou kartu via-rhine-II. Calé to fungovalo, dokonce to i bootovalo ze síťe do chvíle, než jsem do počítače zastrčil Sound Blaster Live 1024. Najednou to přestalo bootovat. Reset CMOS nepomáhá. Vyndám zvukovku a funguje to. Jen mě zaráží, že při bootu to píše

Client MAC Address 00 00 00 00 00 00
Co bylo ještě horší, tak po nabootování do Windows se to tváří jako by nic. Normálně to pracuje s touto nulovou MAC adresou. V linuxu se ovladač via-rhine sice načte, ale řekne, že karta má neplatnou MAC adresu a odmítne s ní spolupracovat.

Na webu ASUSe (výrobce desky) jsem našel ovladač na síťovku... Ve skutečnosti je to celý balík s ovladači pro DOS, SCO Unix, Linux, Windows, Netware... A je tam i diagnostický program - ten se odmítá spustit s tím, že jsou poškozena data v eeprom, ať to napravím utilitou eeprom.exe. Ta tam taky je... dokonce mi umožní nastavit si MAC adresu jakou chci... Jenže po programování eeprom to napíše Write Failed

Tak jsem napsal na technickou podporu ASUS. Uvidím co mi odpoví... Podle Google to vypadá, že nejsem zdaleka jediný, kdo má s tímto čipem takové problémy.


Ondřej Caletka 

No tak v tomhle případě to pod linuxem neběhalo vůbec. Ten ovladač se prostě odmítl zavést.


Navíc, například čipy RTL8139 používám už mnoho let k naprosté spokojenosti a nikdy jsem se s podobným efektem nesetkal. Už je ta karta naštěstí i s celou základní deskou pryč. Byla to jen slepá ulička.
sh 

Podle mě to moc hrotíš :) ...teda, spíš zažil už jsem to několikrát a nebyly to jen 00:00:00:00:00:00 ale i ff:ff:ff:ff:ff:ff. Jelikož z toho měly být levnější servery -> linux, stačilo projistotu nastavit myslim tehdá ifconfigem na něco smysluplnějšího...a síťovky fungujou doteď..

Komentáře

Pro tento záznam nejsou komentáře povoleny.